Здешевити вартість обігріву житла допоможе впровадження нового сервісу

Здешевити вартість обігріву житла допоможе впровадження нового сервісу

Висока вартість опалення житла в зимовий період змушує полтавців усе більше задумуватися про утеплення своїх осель. Адже це сприяє зниженню ціни за теплоносії. Підтримує в цьому питанні наших співгромадян і держава. Зокрема протягом останніх чотирьох років в Україні активно впроваджується програма енергоефективності. Це – так звані «теплі кредити». У всій країні нею вже скористалися близько півмільйона сімей. Хоча загалом ця програма працює переважно для індивідуальних будинків. На Полтавщині «теплими кредитами» скористалися також 10 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Діє й обласна программа з відшкодування 10% від вартості кредиту на енергоефективність усім, хто користується такою послугою, в тому числі й ОСББ.

Нові енергоощадні методи в багатоквартирних будинках ЖБК та ОСББ області презентували представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Ці інструменти дозволять заощаджувати до 40% вартості енергоносіїв, зазначив під час семінару з впровадження енергосервісу в житловому секторі радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, представник Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Олексій Корчміт.
Мова йшла про відносно новий для житлового сектору ЕСКО-механізм щодо підвищення енергоефективності будинків житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та ОСББ. Хоча подібні програми вже не перший рік впроваджуються в закладах освіти й охорони здоров’я Полтавщини. ЕСКО-механізм – це взаємовигідна стратегія і для бізнесу, і для ОСББ чи ЖБК.
Зазначений енергосервіс – це інноваційний механізм, який успішно впроваджується в Європі і лише торік був поширений у Києві. Слід зазначити, що тільки за минулий опалювальний період ЕСКО-механізм довів свою ефективність, скоротивши споживання теплової енергії на 21,7 відсотка. Суть нововведення полягає у залученні інвестицій в модернізацію житлових будинків.
– Інвестор реалізує заходи з енергозбереження в багатоквартирному будинку за власні кошти. А в ОСББ занижуються ціни на опалення. Зекономлені кошти повертаються інвестору приблизно за п’ять років. Потім він отримує прибуток. Цей механізм перекладає комерційні, кредитні і технічні ризики на інвестора. Розрахунок з ним проводиться лише коштом отриманої економії. Приблизно через 7–9 років інвестори передають мешканцям модернізованого будинку право на сплату нижчих комунальних тарифів, – зазначив Олексій Корчміт.
Три ЕСКО-компанії, які працюють за цим механізмом у бюджетних закладах, зацікавилися впровадженням такого енергосервісу в житлових будинках на Полтавщині.
До речі, наша область в питаннях енергоефективності посідає золоту середину. Хоча в перспективі є всі можливості очолити список лідерів.
– На Полтавщині працюють ЕСКО-проекти, та, на жаль, не в ОСББ. Але це дієвий механізм. Не вкладаючи своїх фінансів у проект, можна поліпшити стан будівель і їх енергоефективність. У нас діє як державна програма, яка передбачає «теплі» кредити, так і обласна, де відшкодовується 10 відсотків вартості кредиту. Якщо комплексно підійти до енергоефективного утеплення будинку, то тариф зменшиться на 40 відсотків, – підсумував заступник голови ОДА Олег Пругло.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий