Здобутки аграріїв:  не завдяки, а всупереч

Здобутки аграріїв: не завдяки, а всупереч

Сільськогосподарська техніка й засоби малої механізації для сільгосппідприємств, фермерських господарств і дачних ділянок, зерноочисна техніка й технології, комбікорми та обладнання для їх приготування, ветеринарні препарати, насіння, засоби захисту рослин та добрива, системи модернізації складів, банківські пропозиції з кредитування та оформлення аграрних розписок – усі ці та багато інших пропозицій отримали полтавські аграрії – учасники спеціалізованої виставки “АгроПром Полтава-2018” та виставки “Виробники Полтавщини”, які відбулися в обласному центрі.

Загалом свої експозиції представили виробники й дистриб’ютори з Києва, Дніпра, Миколаєва, Харкова, Кропивницького, Кременчука, Вінниці, Білої Церкви, Івано-Франківська і, звісно, з Полтавщини. Серед учасників заходів з нашої області – товариства “Сади Карлівщини” з продукцією переробки плодово-ягідних культур і “Білоцерківське” – з молочною продукцією. Ковбаси й копченості пропонувало ПрАТ “Кременчукм’ясо”, чимало охочих придбавало смаколики торгової марки “Зарог”, підсолоджували настрій присутніх пасічники, які запрошували покупців до своїх яток, де красувалася продукція бджільництва. Додавали урочистості заходу вокалісти, студенти Полтавської державної аграрної академії.
У рамках роботи виставки, метою проведення якої було сприяння економічному зростанню сільгоспвиробництва, налагодження ділових контактів між науковими організаціями та виробничими підприємствами, створення спільних проектів для проведення досліджень і розробок та укладання угод про співпрацю, також відбувся “круглий стіл” з питань змін у земельному й податковому законодавстві.
– У цьому році Полтавщина вперше може зібрати 6 мільйонів тонн зернових культур. Зараз загальний намолот збіжжя складає понад 4 мільйони, збирання кукурудзи продовжується. На ланах також тривають зяблева оранка та збирання цукрових буряків. Нині аграрії області вже практично завершили збирання соняшнику, завершуємо й обмолот сої та сівбу озимих культур. Їх, до речі, посіяли не менше від минулорічних площ, – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов. – Загалом цей рік був досить сприятливим для сільгоспвиробництва, хоча ми і втратили на якості зерна ранніх зернових культур. Водночас маємо достатню його кількість для хлібопекарського виробництва.
Навіть за наявності хорошого врожаю не обходиться без ложки дьогтю. Аграрії нарікають на високу вартість пально-мастильних матеріалів. Адже інфляція в країні не знижується, матеріально-технічні ресурси дорожчають, але якщо, наприклад, порівняти закупівельні ціни на молоко, то вони нижчі від минулорічних на цю дату. То як можна говорити про розвиток виробництва?
Загалом така ситуація може мати дуже значні негативні наслідки для галузі тваринництва як в області, так і в Україні в цілому, наголошує Сергій Фролов. Уже й зараз маємо в області певний спад поголів’я корів і ВРХ. Не менші турботи в сільгоспвиробників викликає й дефіцит на ринку пального, що склався останнім часом. І хоча ситуація поволі стабілізується, невідомо, що можна очікувати навесні.
До речі, за словами Сергія Фролова, цьогорічна державна підтримка аграріїв у галузі рослинництва практично нульова. Чи не єдина дієва дотація – це компенсація відсотків за кредитами, та й то лише для дрібних сільгоспвиробників, з річним фінансовим обігом до 20 мільйонів гривень. А в тваринництві – за утримання корів усіма сільгоспвиробниками (по 750 гривень за голову) область отримала 32 мільйони гривень. Не меншим має бути й наступний транш.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий