Зелене світло –  студентській творчості

Зелене світло – студентській творчості

На кожному кроці тут іще дихає свято: на вході до вишу – сяйво синіх вогників у коридорі гірлянд, у новорічних прикрасах сходи нагору, вишукано вбрані ялинки. І навіть у швидкій ході тих, хто поспішав у цей ранок до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відчувався піднесений настрій. Одна із подій 10 січня тут уже стала сторінкою літопису університетського життя: в корпусі «F» пройшла урочиста церемонія відкриття Великої актової зали після її масштабного ремонту. Вона була збудована у 1986 році, тут проводилися численні офіційні й мистецькі урочистості, учнівські і студентські заходи, зустрічі з українськими та міжнародними партнерами полтавських науковців.
За останні два місяці здійснено, як наголошують в університеті, «глобальну модернізацію» зали, в якій нині 410 глядацьких місць, 109 із яких – на балконі.

Урочистості розпочалися, як і прийнято в таких випадках, із перерізання символічної стрічки на вході до зали, яке здійснили голова профспілкового комітету студентів і аспірантів університету Олександр Дроботя та новообраний президент студентського парламенту Олександр Литвиненко. І тут же, ще на порозі, цю подію коментує ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко: він назвав її історичною й повідомив, що відтепер актова зала матиме назву «Центр культури і студентської творчості».
Доки перші відвідувачі – студенти і викладачі, працівники університету – розглядають оновлене приміщення і вмощуються у нових зручних кріслах, просимо ректора розповісти про шлях до цих урочистостей. Володимир Олександрович наголошує, що Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має на меті у своїй діяльності йти в ногу із тими змінами, які відбуваються в нашому суспільстві, і бути сучасним університетом європейського типу:
– Сьогодні реалізована мрія нашого науково-педагогічного і студентського колективу. У перспективній програмі розвитку нашого закладу і в моїй програмі діяльності ректора ще у 2017 році було зафіксовано оновлення матеріально-технічної бази, зокрема планувалося зробити сучасний ремонт великої актової зали. І ось на початку нового року ми реалізуємо один із програмних пунктів діяльності і мене як ректора, і нашого університету. Приємно, що в реалізації задекларованої ідеї брали участь і науково-технічні працівники, і студенти, й випускники нашого навчального закладу. Важливо й те, що проєктну пропозицію сформував старший викладач кафедри архітектури будівель та містобудування Андрій Конюк, розробили й реалізували проєкт викладачі кафедр будівельного напрямку. Як на мене, сьогодні це найсучасніша актова зала в нашій області, а можливо, і в Україні. В цілому тут може розміститися до п’ятисот людей під час проведення різноманітних заходів. Зала оснащена сучасними системами кондиціонування повітря, вентиляції, протипожежного захисту – тобто створені умови для комфортного та безпечного перебування. Сьогодні тут відбудеться перший захід – звіт ректора: у відповідності до вимог контракту я зобов’язаний звітувати перед колективом. У майбутньому, сподіваюся, зала використовуватиметься ефективно, ми її передаємо студентам. Тут збиратимуться профспілковий комітет, студентський парламент, відбуватимуться різноманітні заходи, зокрема зустрічі команд КВК. І щомісяця проходитимуть концерти, запрошуватимемо артистів полтавського театру імені Гоголя. Всі заходи створюватимуть атмосферу релаксу, комфорту, що дасть змогу нам ще ефективніше працювати, виконувати завдання, які стоять перед системою вищої освіти України.
На урочистості завітали всі причетні до створення Центру культури і студентської творчості. Генеральний директор ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «СЕН» Олександр Юхименко розповів журналістам, що капітальний ремонт об’єкта коштував близько 4 мільйонів гривень, до роботи було залучено близько 50 працівників. І підкреслював, що все зроблено вчасно завдяки енергійній підтримці ректора університету.
– Сьогодні у нас свято, відтепер у цій залі проводитимемо репетиції театральних, музичних, вокальних колективів, відбуватимуться кіноперегляди, – говорить директор Центру Олександр Дроботя. – Ви бачили, що відкривали Центр ми, студенти, і головною фігурою в університеті є студент!
Автор проєкту Андрій Конюк наголосив, що в роботі він у першу чергу дотримувався будівельних норм, бо це дуже важливо – це пожежна безпека, надійна вентиляція, сигналізація, встановлено сучасну систему освітлення зали і стелі, а також опалення, адже все потребувало оновлення. І дизайнерська, архітектурна складова, зрозуміло, також зазнала суттєвих змін.
– У будь-якому університеті, навчальному закладі повинна бути велика зала, де колектив може зібратися на різні заходи. У нас відбувається багато цікавих подій, і зала має відповідати вимогам часу. Тож фактично маємо реконструкцію у вигляді капітального ремонту, – розповів Андрій Конюк.
– А попереду у нас дуже багато нових подій, маємо амбітні плани, творчі ініціативи щодо духовного розвитку студентства, наукових здобутків, а також проведення спортивних, мистецьких заходів, – говорить президент студентського парламенту Олександр Литвиненко.
І вже вітаючи перших відвідувачів оновленої зали, ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко наголосив:
– Від ідеї до її реалізації ми пройшли досить довгий шлях і в новий 2020 рік входимо із втіленням у життя одного із програмних проєктів нашої діяльності. Я впевнений, що тут нам усім буде не тільки комфортно, а й безпечно. Надалі ми пропонуватимемо залу в оренду представникам різних організацій для проведення тут своїх заходів будь-якого рівня складності, а відтак університет отримуватиме за це оплату. І наголошую, що на ремонт пішли кошти цільового державного фінансування – у відповідності до звернення нашого колективу з нагоди 90-річчя навчального закладу, яке відзначатимемо цього року.
Героями дня називає Володимир Онищенко учасників робочої групи, яка взялася за роботу, і по черзі запрошує їх на сцену. Подяками ректора та грошовими преміями відзначено авторський колектив науково-педагогічних працівників університету.
Спеціальною відзнакою Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» нагородили колектив та керівника ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «СЕН» Олександра Немировського.
Першим концертом на оновленій сцені став виступ Полтавського академічного симфонічного оркестру під орудою народного артиста України Віталія Скакуна.
Як зазначає адміністрація університету, представники різних організацій та івент-менеджери, які бажають проводити свої заходи у цій залі, можуть звернутися та орендувати її для подій будь-якого рівня складності та статусності.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий