Зелені мешканці підвіконь – енергетичні донори та реципієнти

Зелені мешканці підвіконь – енергетичні донори та реципієнти

У холодну пору року хочеться хоч на мить повернутися в благодатне літо, і якнайкраще допомагають це зробити кімнатні квіти. Вони не лише прикрашають оселю, а й дарують натхнення для творчості, знімають втому й обдаровують тих, хто за ними доглядає, здоров’ям. У тому, що зелені жителі підвіконь мають «душу», власну енергетику і характер, переконана і квітникарка Оксана Рубанова. Підвіконня її квартири прикрашають понад 20 різновидів кімнатних рослин, зокрема добре знайомі господиням дефенбахія, пеларгонія, монстера, фікус, юка, шифлера… Асортимент постійно поповнюється новими сусідами, які потрапляють до житла різними шляхами. Зокрема, поласувавши купленими в магазині фініками, вона змогла виростити з кісточок пальму, а деяких екзотів доводиться купляти у квітникарів чи в спеціалізованих магазинах. Останнє придбання – гібіскус, який поки що освоюється в горщику, а вже навесні переселиться на клумбу.

Господиня віддає перевагу квітам, які не вимагають особливо ретельного догляду та частого поливу. Наприклад, грошове дерево, чи, як заведено називати його в народі, «товстянка», добре переносить засуху навіть досить тривалий час. Нині у пані Оксани два різних сорти цієї рослини, які відрізняються формою листя. Взимку більшість квітів перебувають у стадії затухання, своєрідного сну, тому своїх підопічних вона лише зволожує з пульверизатора, зменшивши полив до одного разу на тиждень. Навесні розпочне підживлювати їх добривами, полив буде ряснішим – до 3-х разів на тиждень. Грунт для квітів купляє у спеціалізованих магазинах, а найчастіше готує сама, беручи у рівних пропорціях торф, пісок і землю під деревами. Єдина умова: вуличну землю потрібно перед змішуванням пропекти в духовці, щоб знищити шкідливі мікроорганізми.
Улюбленою рослиною жінка називає екзотичну красуню монстеру. Що цікаво, співрозмовниця переконана, що кожна рослина має енергетичний вплив на свого власника і є у своєрідному симбіозі з загальною енергетикою житлового приміщення. Зокрема, монстера найкраще підходить для офісів, де вона повною мірою зможе всотувати весь негатив, з яким нерідко приходять відвідувачі офіційних установ. Пані Оксана застерігає, що монстера може негативно вплинути на самопочуття людей похилого віку, якщо поставити цю рослину в спальні. Їй не місце також у кухні та в коридорах освітніх закладів.
Мало підходять для закладів освіти і дефинбахія та фікус, але вже з інших причин. Вони можуть призвести до отруєння, бо їхній сік є отруйним. До слова, всі рослини з родини молочників краще розміщувати у місцях, недосяжних для дітей.
Для житлових кімнат найкращими є бегонія та юка, а ось тещин язик є нейтральною рослиною і може рости на підвіконні будь-де. Очищує енергетику, оздоровлює ауру і сприяє здоровому сну шифлера, яку недарма вважають рослиною для спальних кімнат. На думку власниці зимового зеленого саду, який вона розмістила на підвіконнях оселі, є великим позитивом те, що в ЗМІ стало більше інформації про користь та шкоду кімнатних квітів. Таким чином, початківці мають змогу вберегти себе від небезпеки.
Кожна залюблена у квіти людина з нетерпінням очікує початку цвітіння своїх підопічних. Пані Оксана не виняток. Нині її радують своїми барвами бегонії, яких поки що в неї два сорти різних кольорів. До речі, рослина вважається реципієнтом, і її квітникарі рекомендують тримати в оселі, бо бегонія насичує власника позитивною енергією.
Оксана Рубанова на початку січня почне поливати і сплячого красеня гіпеаструма, яскраві квіти якого на високій ніжці важко сплутати з подібними. Можливо, цьогорічна зима ще порадує нас снігом, тож кольорові «клумби» на підвіконні будуть справжньою окрасою білого пейзажу за вікном.

Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий