Земля таріллю під тепло лягає

Земля таріллю під тепло лягає

Червень – місяць інтенсивного росту зав’язі у дерев та плодово-ягідних кущів. Тому їх потрібно максимально забезпечити живленням І вологою. Визначити потребу рослин у волозі можна наступним чином. Грунт достатньо вологий, кількість води в ньому оптимальна, якщо при стисканні вона набуває потрібної форми. Якщо при спробі стиснення розсипається чи перетворюється на пил, то земля потребує поливу. Землю для проби потрібно брати поверхневу,  у зоні розташування основної маси активного коріння.
Робота в саду
Якщо міжряддя саду знаходяться під трав’яним покриттям, то відразу після цвітіння дерев, а потім через два тижні підгодуйте дерева розчином сечовини (40–50 грамів на 10 літрів води) з розрахунку по відру на два-три дерева. Регулярно косіть траву і залишайте її на місці. В садах, які не мають у міжряддях трав’яного покриву, дозу підживлення потрібно збільшити вдвічі. Добре покращують мікробіологічні процеси в грунті настої трав, зокрема кропиви. Поливати сад краще не часто, великою кількістю води, щоб вона наситила грунт до глибини розміщення активного коріння дерев. Усього за сезон вегетації поливи влаштовують не менше 4 разів, у жаркі посушливі періоди і на піщаних грунтах потреба у волозі зростає.
Відразу після поливу грунт (якщо немає трав’яного покриву) замульчуйте тонким шаром перегною чи по можливості – торфом. На узбіччях доріжок саду скошуйте вчасно бур’яни, щоб не допустити висипання з них насіння. Обов’язково зберіть і ліквідуйте опалу зав’язь. На декоративних ділянках саду скошують газони, обрізаючи молоді паростки, формують живу огорожу й окремі кущі. У привитих троянд, бузку та інших кущів видаляють дикі відростки.
Догляд за полуницею
Незадовго до дозрівання полуниці проведіть «генеральне прибирання» ділянки: виполіть всі бур’яни, розпушіть міжряддя. Бур’яни погіршують живлення рослин, через що вони погано провітрюються, у них довше зберігається ранкова волога. У результаті цього різко зростає ризик ураження ягід різними шкідниками і хворобами. Окрім цього, ягоди стають меншими і кислішими. За тиждень до передбачуваного збору ягід проведіть останнє підживлення рослин азотним добривом.
Для того, щоб ягоди не забруднювалися, міжряддя мульчують соломою, папером, синтетичною плівкою. Це не лише захищає плоди від забруднення, а й зменшує їх ураження сірою гниллю. Не давайте полуниці перезріти і вчасно збирайте врожай.
У ягіднику
Початок літа – найзручніший час для розмноження живцюванням і відводками таких плодових культур, як агрус і смородина, чорноплідна горобина, ірга, слива, обліпиха. Посадковий матеріал від чагарників із низьким розташуванням гілок можна отримати за допомогою відводків. Для цього сильні пагони нахиляють і закріплюють в пухкому грунті. Щоб прискорити процес утворення коріння в місці присипки, на корі роблять кілька поперечних надрізів. У червні садівникові потрібно підгорнути місця укорінення, прополоти, полити і розпушити грунт.
Для плодових дерев і сильнорослих культур зручніше скористатися зеленими живцями з 4–5 здоровими пагонами. Оброблений стимулятором посадковий матеріал прикопують у парнику. Як грунт для вкорінення краще взяти промитий річковий пісок, змішаний з торфом. При підвищеній температурі та вологості, але не під прямими сонячними променями, через 1,5–2 місяці живці проростають і готові до висадки на постійне місце або щеплення.
У малиннику продовжуйте видаляти слаборозвинуті відростки (їх також можна використати як посадковий матеріал). Проведіть формування нових сильних відростків.
Роботи на городній ділянці
На городній ділянці в першу декаду червня закінчується посадка пізніх сортів капусти та помідорів. Триває догляд за посівами цибулі, моркви, буряка, петрушки та селери. Вправні городники збирають врожай ранньої зелені холодостійких овочевих культур.
Загущені посіви рослин продовжують проріджувати, розрихлюють грунт, поливають та підживлюють. У цей час в зоні особливої уваги – картопля. Її потрібно прополоти, підгорнути та захистити від навали колорадського жука. Схожого захисту потребують і помідори та баклажани. Окрім цього, раніше посаджені помідори потрібно підв’язати до опори та сформувати правильний кущ.
У квітнику
У червні, якщо їхнє листя вже пожовтіло, викопують тюльпани та гіацинти. Цибулинки сушать під накриттям і до осінньої посадки тримають у провітрюваному приміщенні. Дрібноцибулькові квіти – підсніжники та крокуси – розділяють на гнізда та висаджують на нове місце. Квітники за необхідності поливають та підживлюють розчином мінеральних добрив (15 грамів сечовини, 30 грамів суперфосфату, 15 грамів хлористого калію на 10 літрів води). Квітникарі продовжують вести боротьбу зі шкідниками та хворобами рослин.

 

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий