Жан Беленюк – бронзовий призер чемпіонату Європи

Жан Беленюк (четвертий ліворуч) із медаллю першості Європи.

Минулої суботи, 24 квітня, борець греко-римського стилю Жан Беленюк провів одразу два поєдинки на чемпіонаті Європи зі спортивної боротьби, який відбувся у Варшаві.
Зранку наш спортсмен отримав перемогу над хорватом Вєкославом Лубуричем із рахунком 7:1, а у вечірній програмі здолав німця Максиміліана Кудлу. Рахунок цього поєдинку – 1:1, але Жана було оголошено переможцем, адже він провів свій прийом після супротивника. На жаль, обидві перемоги дали Беленюку можливість завоювати лише бронзову нагороду першості, адже відбувалися в рамках так званої «втішної» серії поєдинків. Свій чвертьфінал у ваговій категорії 85 кг напередодні український борець досить несподівано програв Зурабу Датунашвілі – борцю з грузинськими коренями, який нині представляє Сербію.
«Дуже важкий, як фізично, так і психоемоційно, але, впевнений, вкрай корисний чемпіонат Європи, який закінчився для мене бронзовою медаллю. Він виявив усі недоліки і проблемні місця, над якими доведеться наполегливо працювати. А отже – своє завдання цей турнір для мене повністю виконав. Хочу подякувати всьому нашому тренерському колективу і всій нашій команді», – підбив підсумки європейської першості Жан Беленюк на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
Нагадаємо, чемпіонат Європи у Польщі став другим у цьому році турніром, у якому відомий український спортсмен взяв участь. У січні
2021го він вперше після обрання народним депутатом повернувся на килим міжнародних змагань і завоював «золото» на турнирі серії Гран-прі у Загребі (Хорватія).
Судячи з бойового настрою нашого спортсмена, попереду у Жана Беленюка Олімпійські ігри2020, старт яких через пандемію коронавірусу було відкладено на рік. Свою олімпійську ліцензію він виборов у 2019 році, вийшовши до фіналу чемпіонату світу.