Жан Беленюк – дворазовий чемпіон світу

Першу медаль завоювали українські борці греко-римського стилю на чемпіонаті світу з боротьби, який триває у Нур-Султані (Казахстан). На найвищу сходинку п’єдесталу піднявся Жан Беленюк (вагова категорія до 87 кг), який з цього року представляє на українських і міжнародних турнірах Полтавщину. Задля того, щоб стати дворазовим чемпіоном світу (своє перше «золото» на чемпіонатах світу Жан виборов 2015 року), нашому борцю довелося провести на головному старті сезону п’ять поєдинків. Він переміг білоруса Миколу Стадуба (3:1), досить легко «розібрався» з хорватом Іваном Хуклеком та мексиканцем Альфонсо Лейву Йепесом (7:1 і 5:1 відповідно), а ось у півфіналі перевага над німцем Денисом Кудла була мінімальною (2:1). Такий результат не лише гарантував Беленюку срібну медаль першості, але й виводив на Олімпіаду-2020, адже обидва фіналісти напряму отримують олімпійські ліцензії.
Та на цьому Жан не зупинився. У понеділок, 16 вересня, в нелегкому протистоянні проти угорця Віктора Льорінца (2:1) він вдруге виборов титул найсильнішого борця греко-римського стилю на планеті.