Інформаційний кур’єр

Жіноче обличчя науки

Пересувна просвітницька виставка «Наука – це вона» відкрилася у Полтаві в Палаці дозвілля «Листопад». Арт-проєкт реалізується благодійною фундацією «STEM is FEM» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН-Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії «Покоління рівності».

Виставка покликана зруйнувати міф про точні науки як суто чоловічу царину здобутків та популяризувати технічні спеціальності серед українських старшокласниць. У представленій у Полтаві експозиції гендерні упередження руйнують успішні історії 12 жінок, які зробили внесок в українську та світову науку від початку минулого сторіччя до сьогодення.
Щоб показати, що наука – це не нудна, а захоплива галузь, до творчої ініціативи долучили сучасних художників-ілюстраторів на чолі з Сергієм Майдуковим, які створили стилізовані портрети героїнь проєкту. А текстом до ілюстрацій стали есе переможниць загальнонаціонального конкурсу серед дівчат від 14 до 21 року, яких нагороджувала перша леді Олена Зеленська.
Серед героїнь арт-проєкту – учена у галузі молекулярної біології та біосенсорики, академік НАН України, директорка Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (2006 – 2019 рр.), завідувачка відділу механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Ганна Єльська; учена у галузях зоології та екології, орнітологиня, кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Інституту зоології НАН України, авторка близько 50 наукових праць, зокрема статей у провідних міжнародних журналах, Наталія Атамась; українська і німецька учена в галузі математики Марина В’язовська, яка здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті у двадцятидев’ятирічному віці, а нині працює у Федеральній політехнічній школі Лозанни (політехнічний університет у Швейцарії).
Виставка вже експонувалася у Києві, Хмельницькому, Кривому Розі, Маріуполі, Запоріжжі. У Полтаві в Палаці дозвілля «Листопад» її можна відвідати до кінця вересня.

Вікторія СЕРГІЄНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий