Життя і творчість на позитиві

Життя і творчість на позитиві

Лірика і побут, життя, як воно є, поетичні моменти в буднях, позитив, оптимізм, добрий гумор і прозоро проведена головна думка, над якою варто замислитися, – такою в цілому є творчість полтавки, члена Національної спілки письменників України Галини Пустовгар.
Нещодавно в полтавській міській бібліотеці-філіалі №5 відбулася зустріч цієї письменниці з читачами – юнаками, які навчаються на другому курсі технікуму транспортного будівництва.
Поетеса і прозаїк, у минулому – лідер “Молодої Просвіти”, Галина Пустовгар чудово володіє увагою молодіжної аудиторії. Вона ознайомила читачів зі своїми книгами та публікаціями в періодиці, прочитала прозові мініатюри і вірші. Як журналіст Галина Пустовгар працювала і в пресі, й на телебаченні. Для підготовки програми “Книжкові новинки” їй доводилося перечитувати багато літератури.
– Читаю, читаю, а все якесь сумне, депресивне, – розповідає Галина Пустовгар. – Тому я вирішила, що нам бракує позитивної літератури, книжок, після прочитання яких не впадаєш у депресію.
Задум написати оптимістичні твори матеріалізувався у 2009 році. Тоді світ побачили збірки поезії і прози Галини Пустовгар під назвою “Насправді це про любов”.
Потім вона стала писати, як сама каже, “серйозніші твори”.
– Спочатку була поезія, а проза прийшла з досвідом, – пояснила Галина Пустовгар. – Не можна писати про те, чого ти не знаєш…
Галині довелося багато працювати в журналістиці, тому не дивно, що в художній літературі її героями стали молоді журналісти.
– Я описую перипетії й особисті, й службові. Стараюся творити позитивну літературу, в якій ніде ніхто нікого не вбиває, не гвалтує, – каже письменниця. – Навіть дуже гострі конфлікти між героями вдається вирішувати без крові…
На прохання аудиторії Галина розповіла про роботу організації “Молода Просвіта”:
– Тоді, в 2001 році, бути українцем в Україні було екстремально в кубі. Ми спонукали всіх розмовляти українською, поширювали музичні записи, фільми українською мовою. Привозили в Полтаву з Києва дуже цікаві книжки… Організували конкурс учнівських творів: надрукували на кольоровому принтері оголошення, понесли працівникам управління освіти, щоб вони поширили по школах. Десь поширили, десь – ні, ми надрукували ще. На цей конкурс було подано дуже багато творів, їх надсилали поштою. Чимало написаних щиро. З авторами таких робіт ми подружилися, ці люди увійшли в “Молоду Просвіту”. Товаришуємо й досі.
Поезія повинна бути світлою. Вся література має бути світлою, і нам слід бачити в усьому тільки хороше. Якщо будемо бачити позитив, усе позитивне буде до нас “підтягуватися”. Негаразди існували і траплятимуться знову, але ми не повинні підживлювати їх скаргами і песимізмом, вважає Галина Пустовгар.

Наталія ЖОВНІР
Журналіст

Добавить комментарий