«Живу, борюся, не здаюся!»

«Живу, борюся, не здаюся!»

Щорічно 15 лютого людство відзначає Всесвітній день онкохворої дитини. Дитяча онкологія є однією з найгостріших проблем сучасного світу. За даними ВООЗ, щороку майже в 300 тисяч дітей віком до 19 років діагностують рак. Найпоширенішим онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія та рак головного мозку.
Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сучасна медицина в багатьох випадках здатна протистояти цій хворобі. Але необхідно вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати пухлину.

З нагоди Всесвітнього дня онкохворої дитини в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя стартував соціальний фотопроект про дітей, які проходять лікування в гематологічному відділенні Полтавської дитячої міської клінічної лікарні. Автор ідеї, фотограф, донедавна фотокореспондент «Зорі Полтавщини» Анна Чапала.
Фотовиставка «Я живу, борюсь і не здаюсь!» складається із 30 чорно-білих світлин. На них зображені діти, найменшому з яких – 1,8 року, найстаршому – 10.
– Два дні я працювала в дитячому відділенні, але ідею виношувала два роки, з того моменту, коли вперше побувала в лікарні, де лікуються онкохворі діти. На фотопроект батьки хворих діток реагували по-різному. Одні погодилися одразу, інші – не дали згоди. Працювати було важко. Адже бачиш, як усе це переживають батьки. Та коли зазираєш у маленькі, усміхнені оченята, сповнені любові до життя, відчуваєш, як позитивні емоції додають їм сил, – зазначила Анна Чапала.
На світлинах зображений побут, труднощі лікування, радощі й надії діток, які найбільше за все хочуть вилікуватись. Ініціативу проведення фотовиставки підтримали департаменти інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю; культури й туризму ОДА і благодійний фонд «Карітас Полтава».
– Нині чимало сімей, у яких є онкохворі. Але хвороба – це не вирок, це те, що іноді допомагає ставати сильнішими. Змінюватися і цінувати життя. І саме таким діткам, яких ви бачите на фото, потрібна підтримка, – наголосив директор фонду «Карітас Полтава» Володимир Раковецький.
Як зазначив доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою онкології та радіології УМСА Володимир Баштан, професія онколога дуже важка, особливо, коли працюєш із дітками:
– Лікувати онкохвору дорослу людину – це одна справа, а лікувати дитину – зовсім інша. Треба працювати і з батьками, і з бабусями, і дідусями. Зробити потрібно так, щоб дитина позитивно поставилася до свого лікування. Для нас дуже важливим є раннє діагностування ракоутворень.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий