Журналіст за фахом і покликанням

Головний редактор газети «Вагонобудівник» Ганна Кудіярова.

Журналіст за фахом і покликанням

Одній з найстаріших газет Полтавщини – «Вагонобудівнику» – корпоративному виданню Публічного акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» у цьому році виповнилося 96 років. Рукою подати до столітнього ювілею. Газета із славною історією, оригінальним стилем і давніми добрими традиціями.

Ось уже шістнадцять років ці традиції підтримує і розвиває її головний редактор Ганна Кудіярова. Штурвал корабля під назвою «Вагонобудівник» в надійних жіночих руках. З того ж часу Ганна Іванівна керує прес-службою підприємства і відділом ЗМІ КВБЗ – невеликим згуртованим колективом, який, крім газети, займається випусками заводського радіомовлення, наповненням стрічки новин корпоративного сайта, зв’язками з громадськістю та ЗМІ.
Ганна Кудіярова – журналіст не тільки за дипломом і фахом, а головне – за покликанням. Член Національної спілки журналістів України, відзначена Золотою медаллю української журналістики. Людина, яка організовує інформаційний простір на Крюківському вагонобудівному та навколо нього. Завжди у вирі подій, постійно на зв’язку з колегами з міських, обласних та всеукраїнських видань, з працівниками заводу.
Стати справжнім журналістом – до своєї мрії Ганна йшла наполегливо, крок за кроком, навчаючись і набиваючи гулі. Вибір професії був не випадковим. На факультет журналістики Білоруського державного університету вона вступала цілеспрямовано, готувалася заздалегідь, ще навчаючись у школі, дописувала до районної газети. Здобуті в університеті знання стали надійним фундаментом професії.
Повністю свій журналістський потенціал їй вдалося реалізувати в газеті Крюківського вагонобудівного заводу. Кореспондент, редактор радіо, відповідальний секретар, головний редактор газети – з досвідом ріс професіоналізм, підкорювалася сходинка за сходинкою кар’єрна драбина. Напевно, ми краще за інших знаємо, наскільки це складно – керувати редакцією – колективом творчих особистостей.
Завдячуючи талановитому перу Ганни Кудіярової, світом шириться слава про досягнення і успіхи Крюківського вагонобудівного. Її змістовні, наповнені цікавими фактами розповіді про поїздки на випробування нової української пасажирської техніки – швидкісного двосистемного електропоїзда підвищеної комфортності ЕКр 1, дизель-поїзда ДПКр-2 в Карпатах, ДПКр-3 поблизу Новомосковська, в яких вона брала участь, – рекордсмени з кількості переглядів, і не лише на стрічці новин заводського сайта. Їх тиражують, поширюють в інтернеті з посиланням на прес-службу КВБЗ спеціалізовані транспортні інформаційні портали, всеукраїнські й зарубіжні газети і журнали. Так, це не перебільшення, зарубіжні теж. Наприклад, статтю Ганни Кудіярової «Від Кіото до Києва» про те, як на Крюківському вагонобудівному за рахунок «зелених» інвестицій разом з японськими компаніями модернізували поїзди метро для Київського метрополітену опублікував авторитетний міжнародний журнал «Metro Report International». Важко перерахувати, скільки за журналістське життя Ганни Кудіярової її матеріалів надруковано в різноманітних газетах і журналах. І кожний з них працює на позитивний імідж ПАТ «КВБЗ». Її енергія руйнує адміністративні перепони, бастіони брехні і чорного піару проти КВБЗ.
Ще однією прекрасною рисою характеру, окрім неймовірної енергійності і працездатності, є відкритість до всього нового, до сучасних інформаційних технологій. Ганна Кудіярова справедливо вважає, що їх теж потрібно використовувати для створення позитивного іміджу, підтримання доброго імені Крюківського вагонобудівного. Навіть особисту сторінку у соцмержі Фейсбук Ганна Іванівна успішно використовує як інструмент для спілкування з колегами, і лише завдяки її наполегливості, завзятості став популярним у журналістській спільноті сайт КВБЗ – авторитетне джерело інформації.
Але і цього її бурхливій натурі здалося замало. Ганна Кудіярова пише книги. Перша – під назвою «Крюківський вагонобудівний завод – гордість і слава України» – побачила світ у 2005 році. Вона давалася нелегко, особливо організаційні питання верстки та друку. В ідеалі письменник має займатися лише творчою складовою: написанням тексту, добором ілюстрацій, а технічними і фінансовими питаннями – інші спеціалісти. Тут довелося все робити самій. «Більше ніколи і нізащо», – клялася собі Ганна Кудіярова після нервової напруги, неймовірних зусиль, безсонних ночей…
З часом труднощі забувалися, а жага творчості й невгамовна натура спонукали до підкорення нових висот. І ось у 2009-му виходить друга книга авторства Ганни Кудіярової – «Крюківський вагонобудівний завод – 140 років розвитку та вдосконалення», за нею – у 2010-му «Директор Іван Приходько». Наступного року – «Народження амфібій. Переправно-десантна техніка Крюківського вагонобудівного заводу». Усе – на документальному матеріалі з життя колективу підприємства, історія якого складає півтора століття. У кожну вкладено, окрім натхнення і літературного хисту, тяжка копітка праця.
Крайня з п’яти книг авторства Ганни Кудіярової – «Нехай летять країною поїзди – Крюківський вагонобудівний завод на новому етапі 150-річної історії» – свіженька, тільки-но з друку, випущена цього року до визначного ювілею підприємства, – вже стала надзвичайно популярною серед заводчан, подарована партнерам і колегам, роз’їхалася не тільки Україною, а й у ближні та дальні світи.
Книга – про сучасність, про те, як на наших очах створюється продукція, яка є гордістю держави. Факти, свідчення, зустрічі, плани. Все – тут, на її сторінках.
П’ять книг! Золотий фонд історії КВБЗ. Чи багато українських підприємств можуть похвалитися таким унікальним літописом?
А життя й голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько ставлять Ганні Кудіяровій нові й нові завдання. «Колись Володимир Іванович поцікавився у мене, чи вистачає заводській редакції новин під час створення чергового номера газети. А то, мовляв, деякі ваші колеги жаліються на брак тем, дефіцит інформації, інколи не знають, чим заповнити шпальти, – розповідає Ганна Іванівна. – Я відповіла, що у нас зовсім інша проблема – іноді стільки матеріалів і тем, що не вистачає газетних шпальт, щоб розмітити всі матеріали одночасно».
Таке життя журналіста, головного редактора газети Ганни Кудіярової, яка нині відзначає ювілей. Наші вітання. Про таких кажуть – людина на своєму місці. Щодня у круговерті подій про спокій марно навіть мріяти. І це прекрасно.
* * *
Зоряни приєднуються до численних привітань на адресу нашого автора, доброго друга газети Ганни Кудіярової. Щиро зичимо колезі нових творчих пошуків і злетів, миру, здоров’я, всіляких гараздів.

Леонід ОЛІЙНИК
Директор з безпеки, персоналу та соціальних питань ПАТ «КВБЗ»

Поділися:

Добавить комментарий