Журналісти вчилися захищатися

Журналісти вчилися захищатися

У Полтаві відбувся семінар-тренінг «Самооборона для журналістів». Захід організували ГУНП в Полтавській області та Полтавська обласна організація НСЖУ, за підтримки Клубу бойового копірайтингу і військово-спортивного центру «Воїн».

Теоретичний базис

– Маємо спільно вибудувати такий алгоритм взаємодії, що дозволив би максимально захистити мас-медіа, як в умовах повсякденної роботи, так і під час виконання своїх обов’язків в умовах конфліктів, – зазначив начальник ГУНП в Полтавській області Андрій Замахін. – У свою чергу поліція Полтавщини докладе зусиль, щоб забезпечити високий рівень безпеки журналістів.

– Дай Боже, щоб подібні знання не знадобилися на практиці, – наголошував голова правління Полтавської обласної спілки журналістів Євген Лопушинський. – Але, з іншого боку, вони допоможуть не наражати себе на небезпеку. Окрім того, подібне спілкування сприятиме тому, що поліція і представники мас-медіа краще зрозуміють один одного, відтак, слугуватиме захисту свободи слова в Україні.

Під час теоретичної частини семінару кандидат юридичних наук Олександр Лемешко та заступник начальника відділу Слідчого управління поліції Полтавщини Артем Приходченко роз’яснювали чинні норми Кримінального й процесуального законодавства. Начальник відділу комунікації ГУНП Юрій Сулаєв знайомив учасників із юридичними аспектами «Медіазахисту», а разом із представниками ОБСЄ поділився міжнародним досвідом у сфері забезпечення законної професійної діяльності журналістів. Про юридичні аспекти правового захисту журналістів розповідав директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

 Жодна сенсація не варта життя: практичні навички

Другим етапом семінар-тренінгу стали практичні навчання. Із загальними правилами особистої безпеки представників ЗМІ при здійсненні ними професійної діяльності знайомили інструктори з особистої безпеки Тренінгового центру ГУНП в Полтавській області Андрій Прутіян та Сергій Чепіжний.

Начальник відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління Олександр Онупко змоделював умовне «місце злочину» для журналістів та показав алгоритм роботи слідчо-оперативної групи. Наголосив на необхідності дотримання законності при зборі, опрацюванні та підготовці медійниками матеріалів на місці події.

Заключний етап навчання провели працівники батальйону поліції особливого призначення та Управління превентивної діяльності поліції Полтавщини. Правоохоронці акцентували увагу на участі журналістів у масових заворушеннях та мітингах. Після перегляду відео масових заворушень, фахівці дали поради, як підготуватися до акцій (що взяти із собою, який одяг надіти) та де слідкувати за подіями з точки зору безпеки.

Змоделювали ситуації, наближені до реальних умов, та визначили найбезпечніші місця для медіа – за спинами кордону поліцейських. Правоохоронці акцентували увагу присутніх на тому, що жоден резонансний інформаційний привід чи сенсація у ЗМІ не вартий життя та здоров’я журналіста.

Журналісти вчилися захищатися Журналісти вчилися захищатися Журналісти вчилися захищатися Журналісти вчилися захищатися Журналісти вчилися захищатися

Добавить комментарий