Зірка спорту, звитяги і краси

Зірка спорту, звитяги і краси

Коли вона йде вулицями міста, перехожі зупиняються, обертаються і не можуть намилуватись вродою цієї красуні. А якби їм розповісти, що ця дівчина – багаторазова чемпіонка України, Європи і світу, заслужений майстер спорту України з боротьби панкратіону та грепплінгу, ніхто б, мабуть, і не повірив. Сказали б, що вона щойно зійшла з подіуму конкурсу краси, лише корону «королеви» залишила вдома.

Відома в Європі та світі борчиня з України Світлана Скрипник народилась у Зінькові в 1994 році. Її дитячі та шкільні роки пройшли у місті над тихоплинною Ташанню. Першого вересня 2000 року Світлана переступила поріг Зіньківської школи № 2, де її зустріла перша вчителька Вікторія Звєрєва. У 3–4 класах учителем була Любов Анощенко, яка працює з малечею і нині. Вона пригадує: «Вже в ті роки це біляве дівча було особистістю, змалку програмувала себе на успіх. Відчувалась її наполегливість у досягненні мети, бажання перемагати в усьому. Це й привело її до секції з гандболу місцевої ДЮСШ імені Літвішка». Олександр Рогович, тренер, у якого Світлана тренувалась 6 років, відзначає бійцівський характер вихованки, мрію бути кращою за всіх у спорті.
Після закінчення 9-го класу Світлана продовжила навчання у Лебединському педагогічному училищі імені Макаренка на відділенні фізичного виховання, де викладачем працював Сергій Гавриш. До речі, вихованець зіньківської школи вільної боротьби з села Тарасівка неодноразово був переможцем і призером області та всеукраїнських турнірів, став чемпіоном України з боротьби панкратіону, а у 2017 році в Мінську виборов «бронзу» на чемпіонаті світу. За високі спортивні досягнення своєї вихованки він як перший її наставник удостоєний почесного звання «Заслужений тренер України».
Записавшись на тренування з баскетболу, волейболу і боротьби панкратіону (цей вид боротьби в стійці і партері, що поєднує кидки та звалювання з використанням больових прийомів, в Україні почав набирати популярності з 2001 року), Світлана мала бажання всюди встигнути. Сергій Гавриш пригадує, як вона, відпрацювавши тренування з баскетболу чи волейболу, поспішала до нього на боротьбу. І жодного разу він не чув від неї нарікань на втому. Відмінна фізична підготовка, здобута під час тренувань в інших видах спорту, бажання бути кращою швидко вивели її в лідери й у боротьбі.
Сьогодні Світлана Скрипник – багаторазова чемпіонка України, п`ятиразова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка світу з панкратіону та з грепплінгу (вид боротьби, що не включає використання больових прийомів, став самостійним видом спорту з 2017 року). Також вона є неодноразовим призером чемпіонатів світу та Європи. А перша перемога прийшла на чемпіонат області в 2010 році, наступного року в Сумах відбувся її дебютний чемпіонат України серед юнаків та дівчат (до 17 років), де вона теж стала чемпіонкою.
Після закінчення Лебединського педучилища Світлана продовжила навчання на третьому курсі Сумського педуніверситету імені Макаренка, стала тренуватися у талановитого наставника – Сергія Чередніченка, заслуженого тренера України, заслуженого працівника фізичної культури і спорту, тренера збірної України, віце-президента федерації панкратіону України. Це під його керівництвом Світлана почергово здобула звання майстра спорту, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого майстра спорту України – найвищого спортивного звання у нашій державі.
Характеризуючи вихованку, Сергій Чередніченко зазначає: «Надзвичайно скромна, цілеспрямована, відповідальна, наполеглива, рішуча, працелюбна, твердо вірить у себе, у свою перемогу».
Боротьба вимагає від спортсмена в однаковій мірі гнучкості гімнаста, сили важкоатлета, витривалості пірнальника за перлами, реакції хокейного воротаря, мислення шахіста, швидкості дій гравця в настільний теніс, стійкості духу і віри в себе. Коли мрієш підкорювати нові спортивні вершини, на лаврах перемог відпочивати не слід, доводиться щосекунди бути готовим до несподіванок у наступному поєдинку. Тому всі м`язи повинні бути гармонічно розвинені, готовими як до динамічної, так і до статистичної роботи. Не дивно, що всі борці чудово бігають на короткі та довгі дистанції, а в ігрових видах іноді можуть дати фору і професіоналам.
На чемпіонаті світу з грепплінгу, що проходив в кінці вересня цього року в столиці Казахстану місті Нурстултан, у фінальному поєдинку наша землячка Світлана Скрипник зустрілась з дуже потужною американською спортсменкою і впевнено перемогла її з рахунком 10:3, а збірна України у командних змаганнях посіла на чемпіонаті ІІІ місце.
Попереду в нашої землячки-борчині – першість світу з боротьби панкратіону, що розпочнеться 17 листопада у Римі. Хай і ця першість принесе їй результат, гідний її високих устремлінь. Ми вболіваємо за неї, захоплюємось її спортивними здобутками, віримо у перемогу. А приклад Світлани Скрипник обов`язково наслідуватиме молоде спортивне покоління.

Іван ЧУМАК
Ветеран спорту, президент федерації боротьби Зіньківського району, суддя міжнародної категорії з боротьби

Поділися:

Добавить комментарий