Зловмисники з Кременчука отримали доступ до особистих даних 10 тисяч громадян

Зловмисники з Кременчука отримали доступ до особистих даних 10 тисяч громадян

Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», нещодавно відбулася прес-конференція керівника Полтавської обласної прокуратури Антона Столітнього. Мова йшла про структурні реформи у правоохоронному відомстві, пріоритетні напрямки діяльності обласної прокуратури, розслідування резонансних справ.
Зокрема Антон Столітній зробив акцент на питаннях інтернет-шахрайства. Станом на кінець березня 2021 року правоохоронцями Полтащини було зафіксовано близько трьох тисяч випадків шахрайства, кожен п’ятий із них було здійснено із використанням інтернет-технологій. Найбільше шахрайств (406) скоєно на платформі OLX.ua, 138 – із використанням соціальної мережі Instagram, 43 – Facebook. «Найпростіший спосіб – це розміщення оголошень щодо продажу певного товару з попередньою оплатою. Гроші люди перераховують, а товар їм не відправляють. 96 громадян визнано потерпілими, всього таких епізодів близько трьохсот», – зазначив керівник обласної прокуратури.
Також Антон Столітній повідомив про викриття у Кременчуці групи осіб, які за допомогою розсилки електронних листів із комп’ютерними вірусами отримували доступ до телефонів громадян, а потім шляхом «відновлення» sim-карт списували кошти з банківських рахунків потерпілих. По 11 епізодах зловмисникам повідомлено про підозру. Вражає кількість людей, які могли постраждати, адже у «базі даних» цієї групи осіб виявлено персональні дані десяти тисяч громадян.
Ще однією темою, на якій докладно зупинився керівник Полтавської обласної прокуратури, була боротьба з незаконною вирубкою деревини, зокрема у лісопосадках. До речі, як повідомив Антон Столітній, під час розслідування низки справ співробітники прокуратури встановили цікавий історичний факт – перші лісосмуги в Україні були створені саме на території Полтавщини ще на початку ХІХ сторіччя – у 1809 році. Нині ж справи про їх незаконну вирубку в судах закінчувалися виправдальними вироками, адже зелені насадження ні в кого не перебували на балансі, тож виходило, що шкоди нікому не завдано.
За словами Антона Столітнього, відповідно до законодавства лісосмуги на своїй території повинні взяти на баланс ОТГ, але вони цього робити не поспішають, до того ж розроблення документації – доволі тривалий процес, який потребує й витрат коштів, але ситуацію, яка склалася, далі терпіти не можна. «У рамках кримінального провадження, яке ми розслідуємо за фактом незаконних порубок, буде внесено 60 вказівок, відповідно до статті 36 КПКУ, керівникам ОТГ. Якщо територіальні громади не приймуть ці посадки на свій баланс, то будуть відповідати керівники громад та інші відповідальні особи», – зазначив Антон Столітній.
Також під час прес-конференції керівник Полтавської обласної прокуратури розповів про боротьбу із порушеннями у сфері містобудівної діяльності, захисті прав громадян на вчасну виплату заробітної плати, повідомив про хід розслідування резонансної справи із стрільбою в центрі міста з весільного кортежу. Антон Столітній запевнив, що хоч пістолет і справді виявився «шумовим» і був законно придбаний в одній із торгівельних мереж, але порушник громадського порядку буде притягнутий до відповідальності за хуліганство.

Анатолій ПЕТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий