Змагання на паркеті

Змагання на паркеті

Для участі у VII відкритому міжнародному фестивалі зі спортивного бального танцю «Poltava Trophy-2019» до нашого обласного центру минулими вихідними, 2–3 листопада, з’їхалися танцювальні пари з 36 клубів різних країн світу. Змагання пройшли в спорткомплексі головного управління Нацполіції у Полтавській області.

Попри широку географію учасників, більшість танцювальних дуетів представляли Полтаву та Харків. Їхніми суперниками були танцювальні пари з Молдови, Грузії, Греції, Росії, Польщі та Білорусі.
– Кожен турнір по-своєму складний і важливий, – розповів шістнадцятирічний танцюрист Ян із Білорусі. – Ми з партнеркою постійно виступаємо на різних фестивалях, багато тренуємося. Нещодавно були на змаганнях, зокрема у Мінську. Вибороли перші місця, тому і тут будемо намагатися потрапити на вершину турнірної таблиці.
Змагання тривали протягом двох днів. За цей час виступили понад тисячу учасників із 7 країн світу в 74 категоріях. Наймолодшими танцюристами були п’ятирічні хлопчики та дівчатка. Кожен клуб привіз на змагання чисельну групу підтримки. Серед найпалкіших вболівальників була, зокрема, полтавка Анжела Пономаренко:
– Хвилююся за доньку, їй вісім років. Досвіду не так багато, як у суперників, але ми налаштовані на перемогу. Не хочемо перервати білу смугу: два тижні тому в Харкові на фестивалі взяли перше місце, хочемо повторити успіх.
Оцінювала учасників авторитетна колегія суддів, які також прибули із різних країн. Виступали пари, виконуючи групою один танець одночасно, судді ж у цей час порівнювали їх між собою, оцінювали техніку та майстерність виконання танцю.
За словами судді Володимира Ковшова, критеріями оцінювання є музикальність, рухи, лінії тіла під час танцю, робота з кроком. Враховували судді також загальне враження.
– Якщо пара тримається на паркеті впевнено, то це відразу впадає в око та доповнює картину танцю. Але головне, щоб не перестаралися. Кількість танців, які має виконати пара, залежить від віку. Для наймолодших це вальс, ча-ча-ча та джайв, трохи доросліші танцюють ще й квікстеп. Наступна вікова група додає до свого списку танго та самбу. В програмі найвищої групи «С» – усі 5 танців стандартної програми та 5 танців латинської програми.
Закриття турніру та нагородження переможців відбулося 3 листопада. Фестивалем опікується обласна дитяча громадська організація «Авіа-Денс» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Станіслав ШИЯН
Студент-практикант факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка

Поділися:

Добавить комментарий