Знайшовши себе в улюбленій справі, знаходиш себе і в житті

Знайшовши себе в улюбленій справі, знаходиш себе і в житті

Традиційним і найдоречнішим подарунком вважають квіти. Особливо напередодні 8 Березня – Міжнародного жіночого дня. Екологічний рух, який нині стає все популярнішим, змінює і наше бачення того, якими мають бути ці подаровані квіти…

Чотири роки тому, якраз напередодні весняного свята, Ярослав Химинець із села Романівка, що на Глобинщині, зареєстрував власне фермерське господарство з промовистою назвою «Квіти від Ярослава». Про свої успіхи розповідає на власній сторінці у соціальній мережі Фейсбук. А минулого місяця вдалося познайомитися з ним особисто під час обласної звітної конференції, яку організувала Громадська організація «Полтавське обласне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка». На виставку, що передувала заходу, він привіз як вже квітучі вазони, так і тендітні, ніжні паростки на дорощування у брикетах. І відразу біля нього вишикувалася чимала черга як охочих купити чарівні квіти, так і просто поспілкуватися та перейняти садівничий досвід.
Ярославові квіти настільки різнобарвні, як і сама українська земля, любов до якої він всотав ще з молоком матері. Скільки себе пам’ятає до переїзду на Полтавщину, батьки Юрій Іванович та Марія Юріївна працювали на землі, займалися вирощування розсади, картоплі, квітів. Ні хвилинки не могли всидіти склавши руки. Так з дитинства квіти і стали його невід’ємною частиною, а мрія зайнятися їх вирощуванням назріла в студентські роки. Наразі у нього вісім теплиць, де підростають квіти на будь-який смак. Як у горщиках, так і на зріз. Радують зір, підростають петунія, сальвія, чорнобривці, гвоздики, сульфінії, агератуми, троянди. Чекає переселення на нові простори екзотична красуня лаванда.
«Життя одне, і треба робити саме те, що ти хочеш. Принаймні поки ти молодий, варто ризикнути: а раптом вийде? Тоді ти станеш найщасливішою людиною у світі! А навіть якщо й не вийде – нічого страшного, потрібно шукати далі і розвиватися. Життя – це «спроба-спроба – результат, спроба – нема результату», це схоже на гру, в яку цікаво грати. Я безмежно завдячую своїм батькам за те, що прищепили мені любов до землі й до рослин, що завдяки їхньому вихованню я маю сили, натхнення та змогу створювати красу на своїй землі, займаючись улюбленою справою!» – говорить квітникар.
Будувати власну справу не так і легко, як може здатися на перший погляд. Від старту, пошуків фінансування до реалізації вирощеної продукції проходить багато часу. До того ж квіти – товар тендітний та специфічний, вимагають до себе посиленої уваги, знань, навичок. Поки у теплицях ще сходить насіння, господар уже шукає, куди його можна продати, займається рекламою свого товару, бере участь у різних виставках та заходах. Звісно, локдаун вніс свої корективи і в його роботу, перенісши промоцію на онлайн-платформи. Наразі Ярослав співпрацює з великими торговельними мережами, намагається домовитися з локальними реалізаторами. Зупинятися на досягнутому не збирається. Навпаки, планує добудувати ще теплиць, щоб заохотити працювати в них людей, які повертаються із заробітків або не можуть знайти в сільській місцевості постійної роботи. Нині можливості для цього у нього є, адже минулої осені він отримав і депутатський мандат, ставши депутатом Глобинської міської ради.
«Багато селян для того, щоб вижити в цьому світі, шукають кращого у великих містах або навіть в інших країнах. І роблять це, не помічаючи, що мають у себе в селі! А в дійсності у нас є те, чому інші країни можуть лише позаздрити, – наші багаті ресурси! – ділиться роздумами у своєму блозі Ярослав. – І лише страх заважає нам наблизитися до омріяної мети. З власного досвіду я зрозумів, що людина – володар своїх мрій та сподівань, й лишень від нас самих все залежить! Найголовніше – бути цілеспрямованим, не здаватися при перших труднощах та вести здоровий спосіб життя, щоб мати сили і здоров’я для втілення своїх планів!».
Окрім вирощування квітів, Ярослав Химинець практикує вирощувати зелень у другому обороті. Зокрема пекінську гібридну капусту, яку за її ніжний смак полюбило чимало українців. Такий напрямок дозволить йому отримувати прибуток у той момент, поки квіти ще ростуть. Реалії сьогодення спонукають шукати й інших способів розвивати бізнес, таких, як гранти, інше фінансування стартапів та цікавих ідей…

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий