Знову загуркотіли мотори…

Знову загуркотіли мотори…

Мотобол виник у Франції у тридцяті роки минулого сторіччя. У 1933 році першим офіційним чемпіоном Франції став клуб «СУМА» з міста Труа. Це була перша команда, яка готувала для гри спеціальні мотоцикли. Тоді ж було визначено спосіб полегшеного ведення м’яча – спеціальний бугель, що у зміненому вигляді використовується понині. До 1936 року створено клуби в Бельгії, Голландії, Німеччині, Італії, а до 1955 року 10 команд сформовано і в Північній Африці. Але осередком мотоболу була і є Європа, а європейська першість – це єдиний міжнародний турнір.
Мотобол був досить популярний у СРСР. Ще в 1970–1980 роки цей вид спорту культивувався досить широко. Змінювалися часи, змінювалися й пріоритети. Втім Полтавщина залишилася найбільш потужним бастіоном мотоболу в Україні – з п’яти клубів, що змагалися у першості 2019 року, три представляли нашу область. До речі, тоді, як і попереднього року, чемпіоном України стала вишняківська «Нива». У 2020 році, через пандемію коронавірусу чемпіонат України не проводився. І ось цьогоріч мотобол повертається.
Минулої суботи, 15 травня, у Мачухах відбулося відкриття чемпіонату України-2021. У першому поєдинку зійшлися місцева «Дружба» та «Колос» із Стовбиної Долини. У напруженому поєдинку із мінімальною перевагою (3:2) перемогли господарі майданчика.
Календарний план чемпіонату передбачає проведення двоколового турніру, який триватиме до завершення вересня. Участь у турнірі візьмуть п’ять команд, серед яких три знову представлятимуть Полтавщину. З «Нивою» (Вишняки, Хорольський район), «Дружбою» (Мачухи, Полтавський район) та «Колосом» (Стовбина Долина, Новосанжарський район) за медалі першості позмагаються «Восход» (Вознесенськ, Миколаївська область) та «Поділля-Мотор» (Кам’янець-Подільський, Хмельницька область). У середині липня у Стовбиній Долині планується проведення Кубка України.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий