“Золото” юного хіміка  з Кременчука

“Золото” юного хіміка з Кременчука

На весь світ ім’я кременчужанина Кирила Данилейка прозвучало в Празі, де 29 липня завершилася ювілейна, п’ятдесята, Міжнародна олімпіада з хімії (International Chemistry Olympiad – IChO). Тривала вона впродовж десяти днів, розпочавшись у столиці Словаччини – Братиславі. Участь у змаганні взяли понад 300 школярів із 76 країн світу. В рамках олімпіади учні виконували практичне завдання в лабораторії та складали письмовий іспит.
Збірна України продемонструвала гідний результат, здобувши три «срібла» й одне «золото». Найпрестижнішу медаль виборов талановитий кременчужанин Кирило Данилейко.
Юний хімік-переможець із наддніпрянського міста – випускник Кременчуцького навчально-виховного комплексу № 4. Нещодавно Кирило Данилейко став єдиним одинадцятикласником з Полтавщини, який на ЗНО отримав абсолютну кількість балів відразу з двох предметів (по 200) – хімії та математики. В Україні таких ерудитів виявилося дванадцятеро.
Серед «найсвіжіших» здобутків юного хіміка – диплом І ступеня 55-ї Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, заключний етап якої проводився у Полтаві в березні, а також золота медаль 52-ї Менделєєвської міжнародної олімпіади, що пройшла у квітні в столиці Білорусі – Мінську.
Майже відразу після оголошення результатів у Празі на сайті Кременчуцького НВК № 4 з’явилися зворушливі рядки: «Щиро вітаємо Кирила Данилейка та його наставника Сергія Георгійовича Джавахішвілі із «золотом» на міжнародній учнівській олімпіаді з хімії! Це неймовірна перемога! Ми пишаємося Вами!»
Немає сумніву, що до цих слів із задоволенням приєднуються і всі краяни.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий