Зорянська естафета знову об'єднала юних спортсменів

Зорянська естафета знову об’єднала юних спортсменів

З далекого 1949 року кожної весни вулицями Полтави сотні юних легкоатлетів долають етапи естафети на призи “Зорі Полтавщини”. Цьогорічні змагання, що були присвячені 75-річчю визволення України від фашистських загарбників, 74-й річниці Великої Перемоги та 181-й річниці “Зорі Полтавщини” були за ліком уже 71-ми. Полтавська область не знає інших щорічних молодіжних спортивних змагань з такою поважною історією.

Організаторами естафети, окрім нашої газети, традиційно виступили управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, Полтавський міський заклад-центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, федерація легкої атлетики та управління освіти.
14 травня кілька сотень учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних училищ, технікумів, коледжів, університетів і академій змагалися за перемогу у шести номінаціях. Та, найголовніше, кожен з учасників естафети на кілька годин зміг відчути себе справжнім спортсменом, членом дружного колективу, адже естафетні звитяги здобуваються командною роботою. Щороку склад команд оновлюється, приходять нові спортсмени, але завдання естафети залишається незмінним – залучення молоді до здорового способу життя.
Як зазначив тренер-викладач легкої атлетики комунального закладу ПДЮСШ № 1 Валерій Костенко, який уже не один рік є головним суддею змагань, зорянська естафета, окрім усього іншого, також дає можливість тренерському складу міста уважно придивитися до юних спортсменів, особливо це стосується молодших школярів. Можливо, серед сьогоднішніх юних учасників змагань долали свої естафетні етапи майбутні зірки спорту, які прославлятимуть Україну на міжнародній арені.
Змагання розпочали саме молодші школярі. Беззаперечну перевагу в цій номінації отримала ЗОШ № 37, друге і третє місця посіли гімназія № 17 та ЗОШ № 9.
У категорії “старші школяри” перемогла ЗОШ № 9, другими до фінішу прийшли естафетники спеціалізованої школи № 3, третіми – учні ліцею № 1.
Серед студентів технікумів та коледжів перемогу святкував політехнічний коледж, друге місце виборов юридичний коледж, третє – коледж нафти та газу.
Найсильнішими серед учнів професійно-технічних ліцеїв (хлопці) були естафетники Полтавського професійного ліцею, електрорадіотехнічного ліцею та ДНЗ “Центр технічної освіти”. У дівчат перемогу святкували учениці професійного ліцею.
Серед студентів вишів ІІІ–IV рівня акредитації третє місце виборола естафетна команда юридичної академії, другими були спортсмени ПНТУ імені Ю. Кондратюка, а переможцями стали студенти ПНПУ імені В. Г. Короленка. Саме ця команда рішенням суддівської бригади визнана абсолютним переможцем естафети-2019.
Усі призери, окрім грамот і кубків, отримали спортивне знаряддя від “Зорі Полтавщини”, а майбутні педагоги з найкращої команди змагань – ще й набір приладдя, що знадобиться у туристичному поході.
* * *
“Зоря Полтавщини” щиро дякує ТОВ “СТАРТ-99” (директор Василь Кибальник), яке виступило спонсором естафети, інформаційному партнеру – телеканалу “Центральний”, колегам з телеканалів “ІРТ-Полтава” та “Роltavske.TV” за висвітлення змагань, Олександру Тихоступу за організацію звукового супроводу, управлінню патрульної поліції Полтавщини та медикам КП “Екстренна медична допомога та медицина катастроф”.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий