ЗРОЗУМІТИ, ПІДТРИМАТИ, ДОПОМОГТИ

ЗРОЗУМІТИ, ПІДТРИМАТИ, ДОПОМОГТИ

“Нарешті, стоячи на своїх власних ногах, зі сльозами радості на очах низько вклоняюся Фонду соціального страхування України. Безмірно вдячний за надану мені можливість стати фізично дієздатною людиною та жити повноцінним життям”.
(Потерпілий від нещасного випадку на виробництві Носарь А. І.).

Від таких слів захоплює подих, проймає хвилюючий холод та хочеться працювати з подвійною силою, примножуючи добро.
Нещодавно на адресу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) надійшло звернення від особи з інвалідністю І групи Анатолія Носаря, в якому він висловлює подяку начальнику управління Артему Вернигорі та начальнику Пирятинського відділення управління Наталії Возній за розуміння, підтримку й допомогу. Отримавши в 1982 році виробничу травму – перелом обох гомілок, – Анатолій Іванович поступово втратив можливість ходити. За прогнозами лікарів операцію ендопротезування двох колінних суглобів необхідно було зробити протягом 2018 року, проте, враховуючи низку хронічних хвороб, більшість лікувальних закладів України відмовились її проводити. За підтримкою й допомогою Анатолій Носарь звернувся до Пирятинського відділення управління, де перебуває на обліку. Начальник цього відділення Наталія Возна організувала лікування, провела перемовини з ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України” щодо операції, яка пройшла успішно та вважається на сьогоднішній день у нашій державі унікальною.
Це лише одна історія, одне життя, заради якого варто було боротися.
Відновлення здоров’я й працездатності осіб, потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, проведення їхньої соціальної й медичної реабілітації посідає важливе місце в діяльності управління.
Станом на 1 жовтня 2018 року на обліку у відділеннях управління перебували 2953 особи з інвалідністю, з яких: 71 особа з інвалідністю
І групи, 560 осіб з інвалідністю ІІ групи та 2322 особи з інвалідністю ІІІ групи, а також 2391 потерпілий на виробництві, що має ступінь втрати професійної працездатності без інвалідності.
Роль Фонду соціального страхування України в житті людей з обмеженими фізичними можливостями важко переоцінити.
У разі настання страхового випадку застраховані особи, які мають на це право, отримують за рахунок коштів Фонду такі страхові виплати:
– допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності;
– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
– щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
– страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні на легшу нижчеоплачувану роботу;
– щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право у разі смерті потерпілого;
– відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням померлого.
На Полтавщині за 9 місяців 2018 року на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей було використано 112,8 млн грн. Зазначені виплати отримала 5651 особа. Окрім того, з початку 2018 року Фондом було здійснено три етапи перерахунків розміру страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їхніх сімей), що дозволило збільшити їх розмір у середньому на 40 відсотків.
Важливим напрямом діяльності управління є надання медичних і соціальних послуг постраждалим на виробництві. Протягом трьох кварталів 2018 року адресним санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 148 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на що використано 1,9 млн гривень.
Не залишаються осторонь і потерпілі, які потребують лікування в лікувально-профілактичних закладах. Станом на 01.10.2018 на лікування 159 потерпілих на виробництві було витрачено 1,1 млн грн, 117 осіб забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення на загальну суму 866,4 тис. гривень.
За рахунок коштів Фонду за 9 місяців поточного року було придбано 11 спеціальних засобів пересування (колясок), 17 особам з інвалідністю було оплачено спеціальний медичний догляд, 72 особи отримали постійний сторонній догляд, 55 осіб були забезпечені побутовим обслуговуванням, 155 осіб з інвалідністю отримали компенсацію на транспортне обслуговування, бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів.
Із початку року 150 потерпілих області були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 780,1 тис. грн, 83 особам оплачені технічні засоби реабілітації, у т. ч. заходи, пов’язані з первинним та складним протезуванням. Завдяки своєчасно проведеним заходам ці люди зможуть повернутися до повноцінного життя.
Фахівцями управління та його відділень проводиться постійна робота щодо залучення потерпілих на виробництві до активного життя: організовуються зустрічі, відвідування осіб з інвалідністю за місцем проживання та в лікувальних закладах, щорічно проводиться спартакіада “Сила духу”. Цьогоріч участь у шостій регіональній спартакіаді, яку управління провело спільно з обласним фізкультурно-спортивним товариством “Спартак” та регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” на базі обласного дитячого оздоровчого центру “Маяк”, взяли 80 потерпілих, які змагалися з армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та шах. Переможці з кожного виду спорту відстоювали честь Полтавщини на фінальних всеукраїнських змаганнях, що відбулися 11–15 вересня 2018 року в місті Ужгород.
Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю колектив управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області щиро бажає всім людям з особливими потребами оптимізму, віри, зміцнення здоров’я та достатку в рідній оселі! Працюємо для того, щоб зрозуміти вас, своєчасно підтримати та допомогти!

Поділися:

Добавить комментарий