Звання “Краще підприємство України” – в скарбничці ТОВ АФ “Добробут”

Генеральний директор ТОВ АФ "Добробут" Андрій Березовський під час отримання високих відзнак у Малому Маріїнському палаці.

Звання “Краще підприємство України” – в скарбничці ТОВ АФ “Добробут”

У столиці нашої країни, в Державній резиденції – Малому Маріїнському палаці, 24 квітня нинішнього року відбулася церемонія нагородження кращих керівників та підприємств-лідерів України. За рішенням генеральної дирекції Всеукраїнського науково-дослідного центру ефективного управління та науково-експертної ради Міжнародної програми “Лідери ХХІ століття”, серед переможців – одне з найкрупніших підприємств на Полтавщині – ТОВ АФ “Добробут” агропромхолдингу “Астарта-Київ”. Господарство відзначено Національним дипломом та званням “Краще підприємство України” в галузі “Агропромисловий комплекс”. Особисто генеральному директору ТОВ АФ “Добробут” Андрію БЕРЕЗОВСЬКОМУ вручено орден “Лідер України”, яким нагороджують за професійні досягнення та особистий внесок в економічний розвиток країни.
Так само в квітні “Добробут” отримав нагороди за активну діяльність у царині соціально-орієнтованого благодійництва. У конкурсі “Благодійна Україна-2018” підприємство посіло першість відразу й на регіональному (“Благодійна Полтавщина”), й на загальнонаціональному рівнях.
Агрофірма “Добробут” обробляє майже 36 тисяч гектарів землі в Козельщинському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Решетилівському й Полтавському районах, а також розвиває тваринництво. Нині тут працює близько 900 осіб.
Прикметно, що Андрій Березовський очолив “Добробут” відносно недавно – в січні минулого року. Отож “Зоря Полтавщини” пропонує краянам своєрідне знайомство, щоб дізнатися і про вже зроблені справи, і про хід нинішніх весняно-польових робіт.

“Усі, хто хоче працювати, працюють”

– Андрію Петровичу, як швидко порозумілися з колективом, пайовиками, місцевими мешканцями?
– Усе було нормально. Спільну мову знайшли. Сам я родом із Вінниччини, маю агрономічну освіту, досвід роботи в провідних агропромислових компаніях. Тому швидко увійшов у колію. Познайомився з людьми, ознайомився з територією, з полями. Специфіка “Добробуту” – значна “розкиданість” земель у п’яти районах області. Натепер ми все централізували. Маємо три регіони: Бреусівка, Козацький стан – Хорішки Козельщинського району й Красне Кобеляцького району. Там нові директори – енергійні – “живі”, як я напівжартома кажу. Результат дуже відчутний: інформація з регіонів у центральний офіс надходить набагато оперативніше, ефективнішими стали і планування, і сама робота, і контроль за всіма процесами.
Власне, ми впевнено рухаємося вперед. Застосовуємо найсучасніші технології. Усі, хто хоче працювати, працюють. Зарплата в “Астарті” в цілому ринкова та справедлива. Скажу, що механізатор у нас при бажанні може отримувати 50 – 80 тисяч гривень на місяць під час сезону – залежно від навантаження. Я дякую усьому колективу “Добробуту” за відданість справі, професійність та розуміння! Впевнений, що попереду у нас ще багато спільних перемог.
– Що посіяли цього року?
– У нас 15 тисяч гектарів кукурудзи, 10 тисяч гектарів соняшнику, 7 тисяч гектарів озимої пшениці, близько тисячі гектарів цукрового буряку. Усе в доброму стані. За 10 днів закрили вологу на всіх культурах, навіть на пшениці. Турбуємося, бо з огляду на метеоумови Козельщинський і Кобеляцький райони досить проблемні. Тут чимало нюансів: степова зона (як відомо, її межа зсунулася в Україні вже на 200 кілометрів), близькість Дніпра, який і після дощів тягне на себе всю воду, й так далі. Тому вологу маємо зберегти.
Дуже ретельно підбирали посівний матеріал – щоб це були стійкі гібриди культур, які б менше отримували стресу й досягали максимального розвитку. Цукровий буряк сіємо попри те, що в інших агрохолдингах від нього відмовляються. Прикро, звісно, що ціни на наш солодкий продукт немає, бо Бразилія завалила світовий ринок тростинним цукром.

“Ми вважаємо це не витратами, а нормальними стосунками з жителями сіл”

– Андрію Петровичу, на відміну від багатьох інших агрохолдингів, “Астарта” розвиває тваринництво. У вашому господарстві воно також “робить погоду” – галузь затратна…
– Позаминулого року “Добробут” мав у тваринницькій галузі найкращі результати по “Астарті”. Минулого року в нас було третє місце. Але тепер плануємо за всіма показниками повернути першість. Загалом у нас
1 700 голів ВРХ, в тому числі 800 корів. Молочнотоварна ферма “Бреусівка” – це сучасний об’єкт, на якому впроваджені новітні програми вигодовування, контролю якості продукції. У нинішньому році плануємо виробити в “Добробуті” 5 660 тонн молока, тоді як 2009-го було лише 800 тонн.
Середній добовий надій на фуражну корову складає 23 літри. До речі, на “Бреусівці” працює дружній і стабільний колектив: багато хто прийшов туди на роботу десять років тому, відразу після відкриття ферми, й тримається за неї і понині. Це також показник.
Загалом завдяки тваринництву в “Добробуті” мають роботу 80 людей. Молоко (вищим класом) здаємо на Богодухівський молокозавод. Власне, хоч галузь копітка, затратна, та, якщо все організовано правильно, вона прибуткова.
– Як розраховуєтеся з пайовиками?
– Пайовики отримують 12 відсотків від вартісної оцінки паю. Це високий показник. Окрім того, надаємо такі послуги, як безкоштовний обробіток 50 сотих оранки, 50 сотих культивації, інші технологічні процеси. Присадибні ділянки ми практично й обробляємо, і сіємо, і допомагаємо збирати врожай. Минулого року задіювали зернозбиральну техніку, щоб зібрати і ячмінь, і кукурудзу – все, що наші пайовики виростили на своїх присадибних ділянках. І гній розкидали, і картоплю копали.
До речі, взимку, коли були великі снігопади, близько двадцяти одиниць нашої техніки працювало на розчищенні доріг. Тільки ця допомога громадам – сільським радам, ОТГ, старостинським округам – обійшлася господарству в півтора мільйона гривень. Але ми вважаємо це не витратами, а нормальними стосунками з жителями сіл, на території яких обробляємо землю, з нашими пайовиками.

“Соціальні” кошти не з неба падають, а беруться з виробничої діяльності”

Заступник генерального директора АФ “Добробут” із соціальних питань Анатолій Таранушич із задоволенням пропонує поміркувати над “податковими” фактами, які, як він каже, говорять самі за себе: “За підсумками 2017 року “Добробутом” було сплачено 101 мільйон гривень податків, а в 2018-му ця цифра виросла до 150 мільйонів гривень. Тобто якщо економіка підприємства працює нормально, то є з чого й податки платити. “Соціальні” кошти не з неба падають, а беруться з виробничої діяльності. Дуже приємно, що соціальна складова нашої праці помічена й на загальнонаціональному рівні – “Добробут” – єдине підприємство в країні, яке на конкурсі “Благодійна Україна- 2018” отримало відразу дві нагороди із символічною назвою “Янголи добра”. Ведення соціально відповідального й загалом відкритого, чесного бізнесу – це безкомпромісна вимога генерального директора агропромхолдингу “Астарта-Київ” Віктора Іванчика до всіх “астартівських” підприємств. “Добробут” за минулий рік на соціальні цілі спрямував 3 мільйони 200 тисяч гривень – допомагаємо утримувати школи, ФАПи, дитсадки”.
Агрофірма “Добробут” орендує землю на території 42 сільських рад та ОТГ, тут налічується понад 9 тисяч пайовиків. Соціальними коштами від “Добробуту” громади розпоряджаються за демократичним принципом: при кожному підрозділі агрофірми створена громадська рада, до складу якої входить керівник регіону агрофірми, сільський голова, директори школи, будинку культури, завідувач дитсадка, ФАПу – всі разом вони й вирішують, що потребує першочергових капіталовкладень.
Минулого року “Добробут” допомагав 7 сільським радам із частковим ремонтом доріг. Цьогоріч, зокрема на прохання голови Високовакулівської сільської ради Світлани Лаврененко, відремонтовано ділянку дороги між селами Довге та Мар’янівка.

“Людям потрібні як робота, так і дозвілля”

“Зоря Полтавщини” вже писала про відновлену за кошти “Добробуту” між селами Костівка і Хорішки криницю, яка є історичним об’єктом і воду в якій чумаки вважали цілющою. Цікаво, що 100 тисяч гривень на реалізацію цього проекту агрофірма й сама виборола як приз – посівши друге місце в проведеному “Астартою” конкурсі до Дня довкілля. Втілені в життя за підтримки “Добробуту” також екологічні проекти школярів – у Перегонівці Кобеляцького району з’явилося два вуличних ліхтарі на сонячних батареях, а в Бреусівці Козельщинського району – дві еко-альтанки. Обидві дитячі ініціативи були вдало захищені в таборі Всеукраїнського освітнього проекту “Підйом”, який ініціювала та реалізовує спільно з Українською Академією Лідерства “Астарта”.
Не забувають в агрофірмі й про людей старшого покоління – до Дня Перемоги підприємство привітало квітами й цінними подарунками ветеранів Другої світової війни, які є пайовиками “Добробуту”.
Серед доброчинних справ господарства – також підтримка двох футбольних команд. Нещодавно вперше за всю п’ятнадцятилітню історію агрофірми був проведений огляд художньої самодіяльності на території Козельщинської ОТГ.
“Дійство тривало в три етапи. Ми забезпечували й підвезення, і призи переможцям. Люди відгукнулися дуже активно, сільські клуби були переповнені, – говорить Анатолій Таранушич. – Гала-концерт у Козельщині зібрав стільки глядачів, що яблуку ніде було впасти. І це зрозуміло, бо ж людям потрібні як робота, так і дозвілля, можливість демонструвати свої таланти, щоб земляки ними пишалися”.
Іще раз згадуєш про ці житейські аксіоми, взявши до рук квітневий примірник регіональної корпоративної газети “Твій Добробут”, де вміщений, зокрема, допис завідуючої будинком культури села Шедієве Світлани Герасименко: “…завдяки агрофірмі “Добробут” нам вдається підтримувати культурне життя. Ми і музей відродили, і свята організовуємо – День матері, День села, дитячі заходи. Працюють гуртки народної самодіяльності для дорослих і дітей…”
* * *
Після спілкування в центральному офісі ТОВ АФ “Добробут” у Козельщині ми вирушили на поля підприємства. Стан озимини й посівів соняшнику та кукурудзи можна було оцінити навіть за настроєм Андрія Березовського – “на відмінно”. Оптимізму додавали й погода (“пахло” дощем), й спілкування з колегами. Коротенький фоторепортаж став лише тлом для стократ важливіших подій нового хліборобського року.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Звання “Краще підприємство України” – в скарбничці ТОВ АФ “Добробут”
На церемонії вручення відзнак «Янголи добра» директор по роботі з персоналом, розвитку корпоративного партнерства та комунікаціях агропромхолдингу «Астарта-Київ» Світлана Мозгова, генеральний директор ТОВ Агрофірма «Добробут» Андрій Березовський.
Звання “Краще підприємство України” – в скарбничці ТОВ АФ “Добробут”
Тракторист-машиніст Олег Коробко, головний агроном агрофірми Олександр Мурзак, заступник генерального директора з соціальних питань Анатолій Таранушич, генеральний директор ТОВ Агрофірма «Добробут» Андрій Березовський, операційний директор агрофірми Віталій Ванчуляк, тракторист-машиніст Сергій Геращенко, директор другого регіону агрофірми Анатолій Григор.
Звання “Краще підприємство України” – в скарбничці ТОВ АФ “Добробут”
Ветлікар служби тваринництва ТОВ АФ «Добробут» Володимир Ардашов, начальники зміни МТФ «Бреусівка» Світлана Литвин та Оксана Грубніченко, головний лікар ветеринарної медицини служби тваринництва ТОВ АФ «Добробут»Анатолій Кривич, керуюча МТФ «Бреусівка» Ольга Рижикова, начальник служби тваринництва ТОВ АФ «Добробут» Володимир Вовк.
Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий