“Звертаюся до Уряду залишити ПДФО військових у громадах”, – голова Полтавської облради Біленький

“Звертаюся до Уряду залишити ПДФО військових у громадах”, – голова Полтавської облради Біленький

Формуючи бюджет на 2023 рік, Уряд планує скасувати ПДФО до місцевих бюджетів з грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям. Наразі цю пропозицію обговорюють у Міністерстві фінансів. Як голова Полтавської обласної ради звертаюся до Уряду. Моя позиція та позиція більшості голів громад, Асоціації міст України, Асоціації органів місцевого самоврядування – ПДФО із зарплат військових має залишатися на місцях та підтримувати місцеві бюджети. Половину з цих надходжень пропоную законодавчо зафіксувати на фінансування військових потреб. Поясню, чому це важливо.
З початку повномасштабної війни росії проти України Полтавська область довела, що вона не інертний тил, а активний другий фронт. Більшість наших громад утримують підрозділи територіальної оборони чи розташовують військові частини. Ми закуповуємо нашим захисникам одяг і взуття, укомплектовуємо та закупляємо необхідний для служби інвентар й засоби захисту/ураження. Також Полтавщина прийняла понад 250 тисяч людей, евакуйованих з прифронтових регіонів, – ми входимо до топ-5 областей, що прийняли найбільшу кількість ВПО. Наші шпиталі приймають поранених, а наша інфраструктура переформатувалася для потреб бійців та евакуйованих громадян.
Це, а також загальна соціально-економічна ситуація в країні спричинили зростання навантаження на місцеві бюджети. Водночас зросло надходження від податку з доходу фізосіб-військовослужбовців. Це дозволило перекривати дефіцит бюджету.
Так, з січня по серпень 2022 року громади Полтавщини сукупно отримали понад 1,3 млрд грн фактичних надходжень до бюджету з ПДФО військовослужбовців. Минулого року за ці ж півроку – 348 млн грн. Різниця майже в 3,5 разу.
Ситуація на зараз. Міністерство фінансів України надіслало листи з проєктом місцевих бюджетів на 2023 рік. У ньому йдеться, що в наступному році може бути скасоване оподаткування ПДФО грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям.
Звертаю увагу Уряду, народних депутатів, МФУ на потребу переглянути цей крок та не забирати з місцевого бюджету ПДФО військових принаймні на час воєнного стану. Інакше в громадах може виникнути дефіцит бюджету, і вони не зможуть фінансувати, зокрема, й військову складову. Наша пропозиція – фіксувати 50 на 50 відсотків. Наприклад, з кожних 10 млн грн надходжень від ПДФО військових у місцевий бюджет 5 млн грн громада гарантовано віддає на програму підтримки військовим, а 5 млн грн витрачає на критичну інфраструктуру, медицину, ремонти доріг, тероборону, розміщення ВПО тощо.
Врешті-решт, сплачені в місцеві бюджети кошти підтримують цілісну економічну систему країни, конвертуючись в інші податки та відрахування, які надходять до Держбюджету. Дякую всім платникам податків, що вони наповнюють бюджет навіть у такий скрутний час.
Щодо ПДФО військових – готовий до дискусії з ініціаторами рішення на будь-якому з майданчиків.

Олександр Біленький,
голова Полтавської обласної ради.

Поділися:

Добавить комментарий