Звітували керівники області

Звітували керівники області

19 сесія обласної ради VII скликання під головуванням Олександра Біленького (БПП) та його першого заступника Євгенія Холода («Батьківщина») відбулася в Лохвиці. У роботі сесії взяли участь голова ОДА Валерій Головко, народний депутат України Ігор Мосійчук.

Рік результативної роботи

Про підсумки минулого року ішлося у спільному відеозвіті керівників обох гілок влади області. Голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко презентували 2017-й як рік економічного зростання Полтавщини. Зазначалося, що створено 43 ОТГ, із них 5 увійшли до тридцяти фінансово найспроможніших в Україні. Олександр Біленький назвав відрахування до місцевих бюджетів 5 відсотків за користування надрами (Закон України №3038) спільною перемогою. Сума відрахувань надракористувачів збільшується із 3,6 мільйона гривень у 2013-му до 441,5 мільйона у 2018-му. Так, тільки Гадяцький район додатково отримає майже 90 мільйонів гривень. Валерій Головко проаналізував зміни в інфраструктурі: ремонт доріг, мостів коштами Державного, обласного та місцевих бюджетів. Аеропорт «Полтава» отримав статус міжнародного. Бюджет участі-2017 – це, за словами Олександра Біленького, перший у Східній Європі приклад бюджету громадських ініціатив у рамках цілого регіону. 86 проектів із 24 районів зібрав обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Кожен депутат на реалізацію різних ініціатив може спрямувати 1 мільйон гривень.
Серед досягнень в охороні здоров’я – будівництво сучасного кардіологічного центру, відділення інтервенційної кардіології і реабілітації на 140 місць, оновлення й перебудова Центру екстреної допомоги, введення в експлуатацію гуртожитку для медиків на 100 сімей. У Гадяцькому районі телемедицина, про яку в Україні ще тільки починають говорити, вже працює – з доступом до Інтернету, електронними картками та записом на прийом. Збудовано 31 спортивний майданчик, з них 20 – зі штучним покриттям.
У обговоренні взяли участь депутати Валерій Капленко (БПП), Віктор Щуров («Свобода»), Віталій Бабак («Свобода»), Петро Ворона (БПП), Василь Хоменко (УКРОП). Більшістю голосів звіти голови обласної ради та голови облдержадміністрації було затверджено.

Грошову оцінку не затвердили

Те, що депутати не голосували за затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, здивувало голову профільної депутатської комісії Валерія Капленка. Адже на комісії за участю усіх зацікавлених сторін жодних претензій не виникало. Таких питань налічувалося більше двадцяти, з них десяток – про ділянки державної власності, передані в оренду ТОВ «Біланівський ГЗК».
Кременчуцький міський голова Віталій Малецький розповів про те, скільки екологічних загроз, на його переконання, несе цей об’єкт: позитивне голосування стане черговим кроком до будівництва комбінату і, як наслідок, підвищення радіоактивного рівня, забруднення середовища дрібнодисперсним пилом, отруєння підземних грунтових вод Псла і зрештою Дніпра. Як стверджує Віталій Малецький, для вивчення можливих наслідків розломів у полтавській землі потрібна міжнародна експертиза із залученням іноземних фахівців.
Депутат Дмитро Спатар (БПП) натомість пояснив, що додаткові ділянки ГЗК не надаються, йдеться про оновлення грошової оцінки ділянок, які вже в оренді. Але за останні 10 років вона зросла у 30 разів. Позитивне голосування – підстава платити за них по-новому. Дмитро Спатар показав листи, де голови сільських рад просять облраду проголосувати «за».
Категорично з цього приводу була голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва. «Я поважаю Кременчуцького міського голову, але тут відстоюю інтереси не якоїсь команди, а своєї громади», – наголосила вона. Для цієї ОТГ ціна питання – майже мільйон гривень. Голова Білецьківської селищної ради Анна Самойлюк розповіла, що потужну підтримку від ТОВ «Біланівський ГЗК» отримують навіть ті громади, з якими жодних земельних стосунків ГЗК не має.
Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод («Батьківщина») у свою чергу наголосив, що для нього пріоритетом є не кількість потенційних робочих місць, а 8 тисяч онкохворих на обліку в Кременчуці.
Попри жорстку дискусію жодне з цих питань більшості голосів не набрало.
Депутат Андрій Пісоцький (БПП) попросив повернутися до їх розгляду, адже після затвердження нової грошової оцінки замість 50 тисяч гривень підприємство почне сплачувати півтора мільйона. Але ця пропозиція не пройшла.

На межі кворуму

У ході сесії з рядом керівників комунальних підприємств було переукладено трудові договори, затверджено на посадах тих, хто пройшов конкурсний відбір; засновано премії Полтавської обласної ради; прийнято низку звернень до Президента України, Прем’єр-міністра України, центральних органів влади. Внесено зміни до ряду обласних програм, погоджено реорганізацію кількох комунальних закладів. Проте перетворення КУ «Рятувально-водолазна служба», яку проектом рішення планувалося реорганізувати в комунальну установу «Безпека + Полтавської обласної ради» для працевлаштування ветеранів АТО, депутати не підтримали.
Серед кількох звернень Державної служби геології та надр України обласна рада позитивно проголосувала лише за ті, що стосуються видобутку питних підземних вод. Спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів знову не погодили.
Загалом обласна рада прийняла рішення з 71 питання порядку денного сесії. Останні з них розглядали при мінімальному кворумі, тож позитивні рішення доводилося приймати майже одноголосно.

Ольга ЩЕГЛОВА
«Зоря Полтавщини»

Поділися:

Добавить комментарий